رسانه های اونور آب مردمسازی می کنند

مردمسازی! آیا می دانید تعریف مردمسازی چیست؟

مردمسازی به حالتی اطلاق می شود که در فضای رسانه ای، رسانه ها بین حکومت و مردم تحت حکومت، جدایی کاذب ایجاد می کنند. اگر جدایی واقعی باشد لفظ مردمسازی به کار نمی رود.

مردمسازی چون در فضای رسانه است و آماری برای صحه گذاری آن موجود نیست مانند یک خبر دروغ می تواند باور شود و البته در عین حال اصلا وجود نداشته باشد.

به این خبرها در مورد ایران توجه کنید که از رسانه های انگلیس و امریکا پخش می شود:

"واکنش مردم به مرگ خواننده جوان ایرانی بسیاری را غافلگیر کرد. بخش‌هایی از حاکمیت در سه دهه گذشته به دنبال شیوع ایدئولوژی مطلوب خود بوده٬"

"از شهرهای مختلف ایران تصاویری از تجمع مردم به یاد مرتضی پاشایی و تشییع جنازه او فرستاده‌اند"

گویی مردم رومی اند و حاکمان ترک! یا آنها که آمدند تشییع جنازه مرحوم پاشایی همگی نه خانواده ی جنگ دیده هستند و نه محرم نماز و روزه را می شناسند مردمی هستند که با معیارهای مترقی! غربی در جایی بنام ایران گیر افتاده اند و این غربیها با دلسوزی تمام ، منجی انی مردم شده اند.

و الله اعلم!

/ 1 نظر / 26 بازدید
مستانه

سلام عزيزم خوبي؟ چند روز پيش يکي از دوستانم سايت زير رو بهم معرفي کرد که باهاش تبادل لينک کنم من فکر کردم تاثيري نداره ، ولي بعد از اين که وبلاگم رو تو اين سايت و سايت هاي شبيهش لينک کردم هر روز بازديد وبلاگم زياد ميشه. خواستم اين سايت رو به تو هم معرفي کنم . حتما تبادل لينک کن چون لذت وبلاگ نويسي تو آمار بالاست www.vatanlinks.ir