یک روز قبل از انتخابات مجلس نهم مطلبی گذاشتم تحت عنوان:

این علم غیب نیست، پیشگویی هم نیست بلکه یک نتیجه گیری منطقی است. قضاوت با شما!

و درست زیر این مطلبم، شما اون رو می بینید. الان یک مطلب از حسین باستانی در بی بی سی فارسی دیدم گفتم مطالبی ازش برای شما بذارم که ببینید چقدر پیشگویی کار ساده ای است!!! البته نخ نما بودن ننتیجه گیریهای ایشون هم پیشگویی رو ساده می کنه!

آنچه محل تردید به نظر می رسد، استناد به اطلاعات منتشر شده از سوی رسانه های حکومتی برای قضاوت در مورد میزان مشارکت انتخاباتی در ایران و کشورهای مشابه است.

در پی برگزاری انتخابات مجلس نهم، رسانه های حکومتی ایران از حضور انبوه مردم در پای صندوق های رای خبر داده اند. عده ای از ناظران مسائل ایران با استناد به گزارش های این منابع، میزان حضور مردم در انتخابات را نشان دهنده پیروزی حکومت و شکست فراخوان های اپوزیسیون برای تحریم انتخابات دانسته اند.

مقام های حکومتی ایران، در ارتباط با نتایج رأی گیری ۱۲ اسفند بیش از یک گزینه را پیش روی خود ندارند: اعلام حضور گسترده مردم در پای صندوق های رأی؛ که عملا همان کاری بود که صورت گرفت.

در روزهای اخیر ده ها عکس و ویدیوی متفاوت هم توسط شهروند-‌‌خبرنگاران منتشر شده که نشان دهنده حوزه های رأی گیری خالی از جمعیت هستند

در کشورهایی مانند ایران، نه تصاویر حضور مردم در پای صندوق های رأی و نه آمار دستگاه های دولتی در مورد نتایج انتخابات، از ارزش تحلیلی زیادی برای قضاوت راجع به نحوه برگزاری انتخابات برخوردار نیستند.

*******************باز هم قضاوت با شما*****************

/ 0 نظر / 16 بازدید